چیدمان اتاق خواب به همان اندازه ایی که  کیفیت تشک و تخت شما مهم است، بسیار حائز اهمیت است. با یک چیدمان درست شما می توانید اتاق خواب بهم ریخته خود را به یک اتاق خواب کاملا رویایی تبدیل نمایید.

در ادامه متخصصان دکوراسون کمدلند شما را برای داشتن یک اتاق خواب رویایی و خاص و البته شیک راهنمایی میکند. با ما همراه باشید.

دانستی چیدمان اتاق خواب !

  1. استفاده از لوازم ضروری و مهم در اتاق خواب
  2. ایده های خود را برای تزئین اتاق خواب خود طراحی کنید.
  3. اتاق خود را از اتاق خارج نمایید.
  4. با تختخواب شروع کنید
  5. از چیدمان لوازم بزرگ به کوچک بروید
  6. به فرش اتاق خود بسیار اهمیت دهید!

۱ – فقط از لوازم ضروری استفاده کنید.

چیزهای زیادی می توانید در اتاق خواب داشته باشید، اما شما باید دقیقاً با همان چیزهایی که لازم دارید شروع کنید. تلاش برای کار با بسیاری از موارد مختلف می تواند به راحتی به یک آشفتگی تبدیل شود و در آخر ممکن است نیازی به همه آن ها نباشد. اکثر اتاق خواب ها فضا و متراژ کوچکی دارند پس بهتر است فقط از لوازم ضروری در اتاق خواب خود استفاده نمایید. اگر اتاق شما بسیار کوچک است، از کمدها و قفسه های بلندتر استفاده کنید تا فضای بیشتری را اشغال کنید و فضای کمتری را اشغال کنید.

۲ – ایده های خود را روی کاغذ بکشید.

بهترین راه برای داشتن تنها آنچه در اتاق خواب نیاز دارید، فکر کردن در مورد کاری است که می خواهید انجام دهید. به این فکر کنید که دوست دارید اتاقتان به چه مدلی چیده شود. اگر ایده خوبی درباره آنچه می خواهید در اتاق خواب انجام دهید می توانید در این زمینه طراحی کنید.

۳ – اتاق خود را در ابتدا خالی نمایید.

ترسیم چیدمان مبلمان مختلف از جابجایی مبلمان در اتاق راحت تر است. این باعث می شود که بسیاری از اشتباهات شما در هنگام مناسب نبودن یا خراشیدن کف یا دیوارهای شما هنگام جابجایی کمد خود برای چندین بار باعث کاهش خطاها شود (باور کنید این اتفاق می افتد).

 

حداقل بزرگترین وسایل خود را (تختخواب ، کمد ، قفسه ها و غیره) ، و همچنین ابعاد اتاق خود را اندازه بگیرید ، سپس چند گزینه مختلف را ترسیم کنید. اگر اهل هنر نیستید ، یک برنامه AR را ببینید که می تواند کار را برای شما انجام دهد.  را امتحان کنید.

۴ – با تخت خواب شروع کنید

در برهه ای از زمان ، شما باید وسایل را در اتاق واقعی و نه در نقاشی خود حرکت دهید. از آنجا که تختخواب مهمترین قسمت اتاق خواب است (درست همان جا وجود دارد) ، ابتدا آن را در جای خود قرار دهید. به طور کلی ، شما می خواهید آن را در مقابل دیوار مقابل درب یا بزرگترین دیوار بدون پنجره قرار دهید ، اما انتخاب شما ممکن است متفاوت باشد.

در یک اتاق خواب کوچک ، ممکن است کار نکند. مکانی را برای تختخواب خود پیدا کنید که بیشترین حس را برای شما داشته باشد ، فقط مطمئن شوید که می توانید درهای اتاق خواب و کمد خود را باز و بسته کنید. همچنین ، اگر قرار دادن تختخواب خود در زیر پنجره ها از نظر طراحی کاملاً مناسب است ، ممکن است در زمستان احساس ناراحتی کنید .

۵٫ از چیدمان لوازم بزرگ به کوچک بروید

هنگامی که بهترین مکان را برای تختخواب خود پیدا کردید ، سایر موارد را با بزرگترین وسایل اتاق خواب و به دنبال آن وسایل کوچکتر ترتیب دهید. معمولاً کمد بعدی می آید و به دنبال آن میزهای کنار تخت ، میز تحریر ، قفسه ها ، صندلی ها و هر چیز دیگری که ممکن است داشته باشید. به طور کلی ، میزها کنار تخت ، کمد روی دیوار مقابل و میز کار در گوشه قرار می گیرند ، اما همه اینها می تواند متفاوت باشد.

نوک اتاق خواب کوچک: اگر کمدتان جادار است ، ببینید آیا می توانید کمد خود را درون آن قرار دهید یا خیر. این باعث می شود فضای اضافی زیادی در خود اتاق باز شود.

۶٫ به فرش اتاق خود بسیار اهمیت دهید!

اگرچه این یک وسیله مبلمان نیست ، فرش منطقه هنوز هم یکی از اجزای اصلی چیدمان مبلمان اتاق خواب است. به خاطر داشته باشید ، قرارگیری فرش منطقه شما به چیدمان نهایی اتاق شما بستگی دارد.

فرش های منطقه معمولاً در زیر دو سوم پایینی تخت قرار می گیرند، بنابراین هنگام بلند شدن از رختخواب یک منطقه پرتحرک برای پا زدن ایجاد می کنند. اگر تختخواب شما در گوشه ای فرو رفته باشد ، فرش شما احتمالاً باید در جای دیگری مانند کنار تخت یا مرکز قسمت باز اتاق شما قرار گیرد.

چیدمان فرش در اتاق خواب

چیدمان فرش در اتاق خواب

سخن پایانی چیدمان اتاق خواب

در این مقاله به شما عزیزان  ۷ دانستی چیدمان اتاق خواب را گفتیم که با رعایت این نکات میتوانید نظم بهتری به اتاق خود دهید و اتاق خود را به یک فضای بسیار زیبا و رویایی تبدیل نماید. من در اینجا تنها نکاتی را بازگو کردیم در آخر این شما هستید که با ایده و سلایق خود می توانید اتاق خواب خود را زیباتر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست