علم می گوید خرید گل باعث خوشبختی و سلامتی شما می شود. پس بیابید و در رابطه با مزیت شگفت انگیز داشتن گل در خانه بیشتر بدانیم.

نویسنده هانس کریستین اندرسون یک بار گفت: “فقط زندگی کافی نیست … باید آفتاب، آزادی و کمی گل داشته باشید.”

در واقع، آزادی چیزی است که همه ما می توانیم از آن به عنوان یک عنصر حیاتی از خوشبختی پشت سر بگذاریم، و یک تحقیق فزاینده نشان داده است که گذراندن وقت در خارج از آفتاب برای سلامتی روحی و جسمی ما بسیار مهم است. اما اکنون، یک مطالعه جدید از دانشگاه فلوریدا شمالی نشان داده است که داشتن گل در خانه چیزهای دیگری بیش از افزایش جذابیت زیبایی اتاق نشیمن است.

اهمیت داشتن گل در خانه

اهمیت داشتن گل در خانه

مزیت شگفت انگیز داشتن گل در خانه

گلها عالی هستند، نه؟ آنها یک هدیه افسانه می سازند، طبیعی و زیبا هستند و باعث لبخند زدن مردم می شوند. با این وجود، کارهای عجیب و غریب طبیعت کارهای بسیار بیشتری می تواند برای شما و خانه شما انجام دهد، بنابراین ما قصد داریم چهار دلیل مهم را برای شما بگوییم که چرا باید گل های تازه را در خانه خود نگه دارید. به ۵ دلیل ما در داشتن گلهای تازه در خانه نگاهی بیندازید و ببینید آیا می توانید از این مزایای شگفت انگیز استفاده کنید.

انواع گل و گیاه خانگی

انواع گل و گیاه خانگی

۱- گل ها استرس را کاهش می دهند…

این مطالعه به یک نظر سنجی اخیر استناد کرده است که نشان می دهد ۶۸ درصد مردم هر هفته احساس استرس می کنند و ۳۲ درصد دیگر هر روز استرس دارند. زنان به ویژه تحت تأثیر قرار می گیرند، از هر چهار نفر یک نفر گزارش می کند که روزانه چندین بار دچار استرس می شود. شما می توانید با داشتن انواع گل و گیاه در خانه خود استرس و نگرانی را از خود و خانه خود دور نمایید و انرژی مثبت را به خانه خود راه دهید. از این مزیت داشتن گل در خانه خود غافل نشوید.

کاهش استرس با داشتن گیاه خانگی

کاهش استرس با داشتن گیاه خانگی

 

۲- گل ها باعث تقویت حافظه شما میشوند!

یکی از آزمایشات در مطالعه فوق الذکر روتگرز شامل تجزیه و تحلیل تاثیری بود که گلها روی افراد ۵۵ سال به بالا داشتند. این واقعیت که گلها روحیه شهروندان سالخورده را تقویت می کرد جای تعجب نبود. آنچه غیر منتظره بود این است که به نظر می رسد تأثیر مثبتی بر حافظه اپیزودیک آنها دارند.

توضیح این امر از مطالعه دیگری ناشی می شود که نظریه این است که ، در تکامل انسان ، این گل به عنوان یکی از “تعداد انگشت شماری گیاهان که موفق به تولید مواد شیمیایی با کلید دقیق مولکولی می شوند یک رویکرد زیست محیطی به احساس مثبت: گلهای مورد نیاز برای باز کردن قفل گل مکانیزمی در مغز ما حاکم بر لذت ، حافظه و شاید حتی تعالی است. “

گفته می شود که از آنجا که گلها بسیار معطر هستند و بوها به شدت با خاطرات مرتبط هستند، گلها توانایی فعال شدن دارند و بنابراین قسمتهای مغز شما را که با حافظه مرتبط هستند ، تمرین می دهند. شگفت انگيز!

چیدمان گل و گیاه در خانه

چیدمان گل و گیاه در خانه

۳- برخی از گل ها به خوابیدن شما کمک می کنند

مدت ها اعتقاد بر این بود که اسطوخودوس یک کمک طبیعی و عالی برای خوابیدن است. برای آزمایش این نظریه، محققان دانشگاه وسلیان از ۳۱ زن و مرد خواستند که در برخی از شبها در یک مطالعه خواب، روغن اساسی اسطوخودوس را استشمام کنند و دریافتند که با انجام این کار، صبح روز بعد احساس استراحت و انرژی بیشتری دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی بهترین خواب زندگی خود، این یکی از مواردی است که هرگز نباید قبل از خواب انجام دهید .

همچنین مطالعه نماید = نکاتی درباره طراحی داخلی خانه کوچک

۴- گل ها به سلامت جسمی شما کمک خواهند کرد!

یک مطالعه بر روی ۹۰ بیمار در حال بهبودی از هموروئیدکتومی در یک بیمارستان نشان داد بیمارانی که در اتاق های حاوی گل قرار داده شده اند “دارای پاسخ های فیزیولوژیکی مثبت مثبت تری هستند که با فشار خون سیستولیک پایین تر، و رتبه بندی پایین تر از درد، اضطراب و خستگی نشان داده شده از بیماران در اتاق کنترل.”

کسانی که اتاق هایی حاوی گل داشتند نیز احساس مثبت تری نسبت به اتاق های خود داشتند و باعث می شدند از آنها بیشتر مراقبت کنند و این باعث بهبود نرخ بهبودی می شود. برای روش های آسان تر برای تسکین درد جسمی، بررسی کنید که چرا دانشمندان می گویند دست گرفتن برای شما شگفت انگیز است.

۵- گل ها می توانند از طراحی داخلی شما تعریف کنند

نکته جالب در مورد گلها این است که آنها به هر شکل، اندازه و رنگی ارائه می شوند. آنها بهترین راه برای تعریف و تمجید از طراحی های جدید خانه شما یا کمک به بازنگری در ظاهر داخلی خانه شما هستند. بسته به نوع اولویت و سبک هایی که می خواهید بدست آورید، انتخاب گل برای مطابقت با شخصیت های مختلف نیز واقعاً آسان است.

همچنین مطالعه نماید = ۱۰ نکته مهم در تزئین منزل خود بداند … !

نقش گیاه در دکوراسیون خانه

نقش گیاه در دکوراسیون خانه

سخن پایانی مزیت شگفت انگیز داشتن گل در خانه

گیاهانی مانند ارکیده، ساکولنت، گیاهان مار و بروملیادها شب اکسیژن ساطع می کنند و گیاهان مناسبی برای اتاق خواب هستند. در محل کار، گیاهان، به ویژه گیاهانی که برگهای پهن دارند، روی میز خود قرار دهید. آنها به تنظیم رطوبت و افزایش میزان مثبت کمک می کنند، دیدن فضای سبز و طبیعت به ما کمک می کند تا آرامش و آرامش بیشتری داشته باشیم، که به نوبه خود به روحیه روزمره شما کمک می کند. گیاهان داخل منزل هدف عملی و زیبایی شناختی را دنبال می کنند و زندگی شما را ارتقا می بخشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست