نکاتی که باید هنگام طراحی آشپزخانه مورد توجه قرار دهید و عاشق آن باشید. آشپزخانه قلب خانه شیرین شماست. بنابراین، وقتی در حال طراحی آشپزخانه هستید، باید خیلی از چیزها را فکر کنید و در نظر بگیرید.

چه در حال ساخت یک خانه جدید هستید، چه خانه ایی که ساخته شده است و یا ممکن است بخواهید آشپزخانه خود را بازسازی نمایید، مواردی وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید و به آنها توجه کنید. و این همان چیزی است که کمدلند امروز در این مقاله بحث خواهد کرد.

نکات طراحی آشپزخانه

مواردی که باید هنگام طراحی آشپزخانه در نظر بگیرید. در این واقعیت شکی نیست که هرجایی که زندگی می کنید آشپزخانه شما خاص ترین و مهمترین مکان خانه شماست.

آشپزخانه ها در درجه اول برای آشپزی در نظر گرفته شده اند، اما در عین حال اهداف زیادی را نیز در اختیار شما قرار می دهند. از فضای قرار گرفتن انوع ظرف و ظروف و … ، آشپزخانه ها کاربردهای زیادی دارند. و بنابراین، مهم است که یک آشپزخانه به گونه ای طراحی شود که همه کاره باشد.

همچنین، فضا یک عامل اساسی است و بنابراین، عاقلانه شما خواهد بود که یک مثلث کارا با ابعاد مناسب بین اجاق گاز، سینک ظرفشویی و یخچال ایجاد کنید.

علاوه بر این، هنگام انتخاب لوازم جانبی مانند کابینت، میزهای پیشخوان و غیره برای آشپزخانه خود، همیشه کیفیت خوب را انتخاب کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد.

مدل و سبک طراحی آشپزخانه شیک و ساده

مدل و سبک طراحی آشپزخانه شیک و ساده

نیازهای خود را از یک آشپزخانه یادداشت نمایید.

هنگام طراحی آشپزخانه، مهم است که نیازهای عملکردی و نحوه استفاده از آشپزخانه را به خوبی روشن کنید. اگر قبلاً یک آشپزخانه دارید که قصد بازسازی آن را دارید، فقط مواردی را که دوست دارید و از آشپزخانه خود دوست ندارید یادداشت کنید. این می تواند شامل مواردی از انواع لوازم خانگی، کابینت گرفته تا رنگ کابینت تا میزان فضای ذخیره سازی یا تعداد گزینه های ذخیره سازی و غیره باشد.

اگر به طور کامل نیاز های خود را بنویسید راحت تر می توانید به بازسازی آشپزخانه خود بپردازید.

اهمیت نقشه آشپزخانه در طراحی آشپزخانه

در حین طراحی آشپزخانه، لازم است که فضایی را که با آن کار می کنید درک کنید. برای این کار، بهترین کار این است که اگر نقشه های آشپزخانه خود را با مقیاس طراحی کنید. برای اینکه بتوانید بهترین جریان را بین آشپزخانه، فضای خارجی و بقیه خانه داشته باشید، محل درها و پنجره ها را، چه داخلی و چه بیرون، مشخص کنید. حال وقتی فهمیدید با چه فضایی باید کار کنید، می توانید با برنامه ریزی شروع کنید تا بتوانید از فضای موجود به بهترین شکل استفاده کنید.

اهمیت نقشه آشپزخانه در طراحی آشپزخانه

اهمیت نقشه آشپزخانه در طراحی آشپزخانه

چیدمان آشپزخانه را برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی چیدمان آشپزخانه یکی از جنبه های بسیار مهم طراحی آشپزخانه خواهد بود. و بنابراین ، چیدمان آشپزخانه باید با سبک زندگی شما مطابقت داشته باشد. برای شما مهم است که روی قسمت کار آشپزخانه و همچنین ارتباط آن با میز ناهار خوری تمرکز کنید.

برای اینکه چیدمان آشپزخانه درست شود، توجه داشته باشید که سه نقطه اصلی آشپزخانه که اجاق گاز ، یخچال و سینک ظرفشویی هستند به اندازه کافی نزدیک هستند تا بتوانید به طور موثر آشپزی کنید. اما این اجزا نیز نباید خیلی نزدیک باشند.

بعلاوه، راهروهای وسیع را در نظر بگیرید زیرا فضای باز و طراحی و ذخیره سازی را باز می کند و هر آنچه را که نیاز دارید به راحتی در دسترس خواهد بود. با این حال ، بسیار مراقب باشید که آشپزخانه احساس تنگی نکند زیرا این آخرین چیزی است که می خواهید.

لوله کشی و گرمایش

آیا شما می خواهید از لوله کشی موجود برای لوازم خانگی و سینک استفاده کنید یا نیاز به کار اضافی لوله وجود دارد؟ خوب ، اگر قصد رفتن به یک جزیره آشپزخانه را دارید که دارای یک سینک ظرفشویی و سایر وسایل باشد ، باید قبل از اینکه کفپوش گذاشته شود ، ببینید که لوله کشی و منابع برق در جای مناسب قرار دارند.

برای جلوگیری از اشتباه ، تصمیم بگیرید که کجا می خواهید وسایل بزرگ و کوچک را در کجا نگه دارید ، زیرا این امر به شما کمک می کند تا موقعیت نقاط پلاگین را تعیین کنید.

یکی از راه های ساده نگه داشتن لوله کشی این است که ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی را نزدیک سینک ظرفشویی خود قرار دهید. بنابراین ، می توانید آن را نیز در نظر بگیرید.

حال، اگر بخاطر اشغال فضای بیشتری رادیاتورها زیر گرمایش از کف را ترجیح می دهید ، قطعاً این تصمیم خوبی خواهد بود. اما ، یادتان باشد که قبل از گذاشتن کف آشپزخانه، آن را نصب کنید.

چیدمان آشپزخانه

چیدمان آشپزخانه

به نورپردازی فکر کنید

نور مناسب در آشپزخانه موضوعی است که باید همیشه به آن توجه کنید. با نورپردازی مناسب در آشپزخانه ، نه تنها باعث بهبود عملکرد می شود بلکه ظاهر کلی آشپزخانه را نیز ارتقا می بخشد. من همچنین به شما پیشنهاد می کنم سیستم را بسیار انعطاف پذیر کنید تا بتوانید مناطق آشپزخانه خود را به طور مستقل تنظیم کنید. استفاده از نورهای ثانویه مانند نقاط بالاتر از مناطق آماده سازی و پخت و پز نیز نکته بسیار مفیدی است که باید در نظر بگیرید.

اگر در خانه بچه دارید، باید مطمئن شوید که بچه های کوچک می توانند به راحتی به غذاها و غذاها دسترسی پیدا کنند. بنابراین، هنگام طراحی آشپزخانه، اطمینان حاصل کنید که بچه ها را دوستانه قرار دهید تا بتوانند به راحتی به همه چیز ، به خصوص ظروف و تنقلات و غیره در هر زمان که نیاز باشد دسترسی پیدا کنند.

رنگ آشپزخانه

اگر آشپزخانه کوچک است ، بهتر است به دنبال رنگ های روشن بروید زیرا باعث باز شدن فضا می شود و کمی بزرگتر به نظر می رسد. رنگ های روشن همچنین می توانند انرژی زیادی به فضا اضافه کنند ، اما باید مراقب باشید که چیزها را بیش از حد برای چشم هایتان طاقت فرسا نکنید. یک کاری که می توانید انجام دهید این است که تا جایی که به کابینت و دیوار مربوط می شود، روی رنگ های روشن تمرکز کنید و رنگ های روشن تری را به عنوان لهجه در آشپزخانه خود حفظ کنید.

تا آنجا که به یک ظاهر کلی آشپزخانه مربوط می شود، این کار را مطابق تنظیمات شخصی خود انجام دهید. اما، همیشه انتخاب خوب بین کابینت با ظاهری معاصر و طرح های کلاسیک بهتر است. و اگر با بودجه محدودی کار می کنید، ممکن است دوست داشته باشید چیزهای ساده ای را به شما الهام ببخشید زیرا حتی این موارد می تواند به ایجاد ظاهری جذاب برای آشپزخانه شما کمک کند.

نکته دیگری که هنگام طراحی آشپزخانه دعوت کننده باید به خاطر بسپارید، تمیز، مرتب و مرتب بودن آشپزخانه باشد زیرا تا زمانی که این کار را نکنید، ممکن است آشپزخانه خوب و جذاب نباشد.

رنگ آشپزخانه

رنگ آشپزخانه

از کمک های تخصصی استفاده کنید

طراحی آشپزخانه ای که شما آن را دوست داشته باشید زمانی که یک طراح داخلی حرفه ای برای کمک به شما داشته باشد بسیار آسان خواهد شد. و از آنجا که شما در حال حاضر در تلاش برای ساخت آشپزخانه و سرمایه گذاری هستید، دلیلی ندارد که برای طراحی آشپزخانه خود با یک طراح داخلی حرفه ای مشورت نکنید. متخصصان حرفه ای طراحی داخلی و بازسازی آشپزخانه می توانند ارزش زیادی در روند طراحی آشپزخانه اضافه کنند.

خلاصه نکات طراحی آشپزخانه

آشپزخانه قسمت بسیار مهمی از خانه شماست و بنابراین باید آشپزخانه خود را هوشمندانه طراحی کنید. طراحی آشپزخانه ممکن است روی حیله و تزویر باشد، به خصوص وقتی که شما از جنبه های مهم طراحی آشپزخانه کاربردی و خوشامدگو نمی دانید.

مطمئناً، وقتی یک پیمانکار حرفه ای داخلی یا متخصصان بازسازی آشپزخانه دارید، آنها به شما کمک می کنند تا آن را درست کنید. اما، اگر تصمیم گرفته اید که این کار را به تنهایی انجام دهید، موارد خاصی وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید و ما در این پست همه آنها را مورد بحث قرار داده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست