دکوراسیون منزل شما می تواند برای شما یک فضای گرم و سرگرم کننده و مهیج باشد، همچنین می تواند یک فضایی پر از انرژی منفی و کسالت آور باشد. شما می توانید با رعات ۱۰ نکته مهم در تزئین منزل، خانه خود را به یک مکان خاص تبدیل کنید که باعث ایجاد هیجان در مهمانان شما شود. برای شروع لازم است بدانید که شما با نوع تزئین و چیدمان منزل خود، درواقع بخشی از شخصیت خود را به نمایش گذاشته اید.

ممکن است شما برای تغییر دکوراسیون منزل خود، به دنبال آخرین مدل ها و تزئینات و چیدمان ها باشید، اما من به شما توصیه میکنم تا خانه را با سلیقه خود و با رعایت اصول چیدمان بنچینید و نه با مد روز. تا انتهای این مقاله با متخصصات تزئین و چیدمان منزل کمدلند همراه باشید…

نکته مهم در تزئین منزل

نکته مهم در تزئین منزل

۱۰ نکته مهم در تزئین منزل خود بداند … !

همه ما به دنبال خانه ایی شیک با یک تزئین بی نظیر هستیم اما گاهی جدید ترین مد ها و چیدمان ها باعث می شود تا نه تنها چیدمان منزلمان خوب نشود بلکه ممکن است سرشار از انرژی منفی شود. همه ما ترجیحات و ایده های خاص خود را در مورد نحوه شیک نشان دادن خانه خود داریم. در حالی که برخی از علائم استعداد طبیعی در تزئینات شناخته شده است، علائم دیگر ممکن است تجربه دیگری داشته باشند: یک مثال عالی ، حساس بودن و خلاق بودن و…

نکته مهم در تزئین منزل

شما باید در تزوین و چیدمان منطل خود به مواردی دقت کنید تا خانه شما علاوه بر زیبایی دارای انرژی و جذابیت باشد. شما باید با توجه به متراژ خانه و نوع وسایلتان و البته نوع طراحی خانه خود، منزل خود را تزئین نماید. با ما همراه باشید تا با ۱۰ نکته مهم در تزئین منزل خود آشنا شود:

۱- ترکیب طرح های رنگی آرام بخش

اگر که فضای خانه شما کوچک است باید سعی کنید از بوجود آمدن هرج و مرج جلوگیری نماید. شما باید سعی کنید در محیط خانه خود، چه در متراژ بزرگ و چه متراژ کوچک، از رنگ های آرامبخش استفاده نمایید. استفاده از رنگ هایی که به رنگ آرامش بخش معروف هستند، باعث می شود تا علاوه بر اینکه فضای خانه بزرگتر به نظر برسد، یک آرامش فکری برای شما ایجاد کند، نه تنها برای شما بلکه برای افرادی که به خانه شما می آیند. شما می توانید از رنگ هایی چون آبی روشن و سفید استفاده نمایید. ترکیب این دو رنگ یک فضای خاصی را برای شما ایجاد میکند که جز یک نکته مهم در تزئین منزل است. 

استفاده از رنگ های آرامش بخش

استفاده از رنگ های آرامش بخش

۲- فضایی درست کنید که مخصوص شما باشد

شاید شما تمایل داشته باشید که بیش از حد خود را بزرگ جلوه دهید، و همیشه در میان جمع باشید که این نشانه بیرونگرا بودن شما است. اما لازم است تا شما جایی برای خود داشته باشید و چند ساعتی را برای خود به استراحت بپردازید و به آرامش برسید. سعی کنید فضایی را انتخاب کنید (اعم از اینکه یک اتاق باشد یا حتی فقط یک گوشه باشد) تا بتوانید به هر روشی که برای شما راحت باشد ، کمی مراقبت از خود را تمرین کنید. فراتر از این مهم است که شما فضایی داشته باشید که فقط متعلق به خودتان باشد و به طور واضح منافع شما را منعکس کند، نه فقط آنچه فکر می کنید دیگران دوست دارند.

۳- استفاده از لوازم طبیعی در نکته مهم در تزئین منزل

علاوه بر آرامش بخشیدن با رنگ ها در فضای خانه، شما به چیزهایی علاقه مند هستید که طبیعی به نظر می رسند یا احساس می کنند. طنین انداز خوبی با فلزات خشن یا جنبه های نامطلوب نیست. سرمایه گذاری در قطعات چوبی دوست داشتنی یا استفاده از تزئینات حصیری در خانه ، عنصر طبیعی تری به فضا می بخشد.

۴- دنج بودن را در آغوش بگیرید

خانه شما فضای امن شماست و باید کاملاً راحت باشد! چه اضافه کردن پتوهای مخمل خواب دار و چه بالشت های تزئینی نرم یا فرش های راحت که اتاق را به هم گره می زند، از این که خانه خود را به مکانی راحت تبدیل کنید، نترسید. وسایل بسیاری برای ایجاد یک فضای دنج در منزل وجود دارد تتنها کافیست به مراکز خرید سری بزنید و ببینید با چه نوع وسیله ایی آرامش میگیرید از انواع بالشتک ها گرفته تا … همان را خریداری مایی و در فضای کوچکی از اتاق خود بگذارید….


۵- تأثیرات آب در آرامش شما در خانه …

ما قبلاً اشاره کردیم که آی جز عناصری است که به شما آرامش می بخشد. پس چرا از این عنصر طبیعی در تزئین خانه خود استفاده نکنیم؟ داشتن فضا های تزئینی مانند یک فواره کوچک حس آرامش را برای شما به ارمغان می آورد. شما میتوانید با استفاده از این عنصر یک فضای بسیار خاص و زیبا در سرویس بهداشتی و حمام خود به وجود بیاورید. با استفاده از چند آبنمای کوچک و شمع و گل های مخصوص می توانید یک فضای زیبا و آرامش بخش برای خود درست نماید. 

شاید برایتان باعث تعجب شود که چرا باید به فضای حمام و سرویس بهداشتی توجه نمایید اما باید گفت که این انرژی از سمت سرویس ها جمع میشود و به باقی اتاق ها سرایت میکند و انرژی مثبت در سرتاسر خانه شما پخش خواهد شد.

اکسسوری برای تزئین سرویس بهداشتی

اکسسوری برای تزئین سرویس بهداشتی

۶- از اکسسوری های محبوبمان استفاده نمایم!

شما قطعا برای تزئین خانه خود، ایده هایی در سر دارید که ممکن است استفاده از آن و پیاده سازی آن هیچ ارتباط و هماهنگی با باقی قسمت های خانه شما نداشته باشد اما وجود آن در خانه شما به شما احساس خوب میدهد. پس این کار را انجا دهید! شما مجبور نیستید که کل منزل خود را به یک سبک و رنگ تزئین نمیاد! شما از هر نوع اکسسوری که دوست دارید و درخشان است برای تزئین خانه خود استفاده نمایید.

۷- مبلمان را ترتیب دهید تا فضای بیشتری در خانه ایجاد شود. 

شما از احساس محدودیت در زندگی خود متنفر هستید، در واقع دوست ندارید فضای کوچک و کمی را داشته باشید بنابراین جای تعجب نیست که مبلمان را در خانه خود نیز نمی خواهید! اما شما میتوانید با تهیه مبلمان جمع و جور و چیدمان منظم، فضای خوبی را در خانه خود ایجاد نمایید بدون آنکه فضای خانتان تنگ و خفقان آور شود. 

استفاده بهینه از فضای منزل در تزئین خانه

استفاده بهینه از فضای منزل در تزئین خانه

۸- از سبدهای حصیری استفاده نمایید…

ما قبلاً به افزودن عناصر حصیری برای اهداف تزئینی اشاره کردیم، اما افزودن در سبدها به شما یک هدف زیبا شناختی اما کاربردی را می دهد. همیشه منظم نیستید، اما داشتن چند سبد برای جلوگیری از پتو یا وسایل کوچک واقعاً برای شما مفید خواهد بود. 

۹- شما فردی خلاق و هنرمند هستید، از آن استفاده کنید!

شما  مهارت های هنری و خلاقانه بسیاری دارید، اما اغلب به خودتان شک می کنید. شما می توانید به راحتی از خلاقیت های خود استفاده نمایید و از آن در طراحی و دیزاین منزل خود استفاده نمایید. 

از اکسسوری های محبوبتان در تزئین خانه استفاده نمایید

از اکسسوری های محبوبتان و سبد حصیری در تزئین خانه استفاده نمایید

۱۰- لیستی از کارها و وسایل خود ایجاد نمایید…

تزئینات می تواند طاقت فرسا باشد، و گاهی اوقات ما مشکل داریم که بفهمیم از کجا شروع کنیم. اگر احساس می کنید داشتن موضوعی برای کار بهتر است، استفاده از چک لیست از کارها و لوازم برای شما بسیار مناسب است. این کار بر راحتی، آرامش و زندگی در لحظه فعلی تمرکز دارد، که همه مواردی است که می توانید استفاده کنید.

سخن پایانی

ما به شما در این مقاله ۱۰ نکته مهم در تزئین منزل را به طور کامل توضیح دادیم اما در نهایت این شما هستید که با توجه به سلیقه خود و رنگ مورد علاقه خود به تزئین و چیدمان منزل خود میپردازید اما بهتر است از این ۱۰ نکته نیز استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست